Bielizna termoaktywna: jaką wybrać na aktywności sportowe i w góry?

Odpowiedni strój na wycieczkę w góry to podstawowy element, o którym powinien pomyśleć amator wędrówek po szlakach. Jako pierwsze na myśl przychodzą dobre buty, później kurtka. Tymczasem nowoczesna bielizna termoaktywna to równie istotny dodatek, który w znaczący sposób wpływa na komfort podróżnika.

Syntetyczna, czy z wełny?

Producentów bielizny termoaktywnej można wybierać spośród wielu znanych marek, takich jak np. Jack Wolfskin. Jednak samo logo to nie wszystko – liczy się także materiał, z jakiego jest wykonany produkt. Jednym z lepszych jest naturalna wełna merino, której właściwości docenią osoby wybierające się w dłuższą trasę. Z kolei podróżując w obszar cechujący się podwyższoną wilgotnością, zdecydowanie lepiej stawiać na rozwiązania syntetyczne, ponieważ szybciej wysychają.

Ciekawa alternatywa – włókno bambusowe

Jeśli głównym parametrem ma być bardzo sprawne pochłanianie i odparowywanie wilgoci, to można zdecydować się na wykorzystanie bielizny z włókna bambusowego. To również w pełni naturalny produkt, przez co może być nieco droższy od syntetycznych zamienników. Bambus ma też inną, bardzo ciekawą właściwość – może w pewnym stopniu chłodzić. Jest to zatem idealny produkt na miesiące letnie, który sprawdzi się podczas bardzo intensywnych wędrówek.

Termoaktywna bielizna a estetyka

Dobrą wiadomością dla wszystkich planujących zakup bielizny w sklepie e-horyzont jest ta, że większość modeli koszulek, kalesonów i innych elementów jest dość neutralna z wyglądu. Oznacza to, że można bez problemu pokusić się o zakup, nie nadwyrężając swojego dobrego gustu. Praktyczność tym samym idzie w parze z umiarkowaną elegancją, a to nie jest częsta cecha w przypadku strojów o nacechowaniu sportowym.

Pierwsze wycieczki w góry są zazwyczaj świetną szkołą życia. Można dowiedzieć się, jak zmienne są tam warunki pogodowe i jak dobrze jest mieć przy sobie odpowiednie wyposażenie. Dla osób, które górskie wojaże traktują jako pasję, takie rzeczy jak bielizna termoaktywna są czymś bardzo naturalnym. Wpływają na komfort i bezpieczeństwo w trakcie każdej wycieczki, będąc gwarantem dobrego samopoczucia.

Oceń ten wpis
Średnia ocena: 5,00, na podstawie 2 opinii.
Loading...
Udostępnij i polub!
Udostępnij!