Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem

Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem

Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem – międzynarodowy festiwal ‚muzycznych i tanecznych kapel ludowych’. Odbywa się corocznie we Włodawie nad Bugiem od 20 lat.

Zawsze w lipcu, czyli w środku wakacyjnego sezonu turystycznego. Rozpoczyna się uroczystą paradą wszystkich uczestników festiwalu ulicami miasta. Podczas przemarszu artyści popisują się przed zebranymi mieszkańcami swoimi umiejętnościami muzycznymi i tanecznymi. Następnie reprezentacje najdalszych krajów świata przybywają do amfiteatru, na którego scenie odbywają się występy. Jest to przegląd kapel, a nie ich konkurs więc nie ma przyznawanych miejsc.

Przyznaje się jednak różne nagrody, takie jak nagroda publiczności czy dla najmłodszego uczestnika, a także wybierana jest „MISS festiwalu”. Podczas długiej historii tego festiwalu wystąpiły w nim zespoły z wielu krajów świata (Peru, USA, Chiny, Izrael, Azerbejdżan, Kostaryka) i niemal wszystkich krajów Europy.

Organizatorem imprezy jest Włodawski Dom Kultury (WDK) a spośród wielu sponsorów główny to Urząd Miejski we Włodawie. Gospodarzem Festiwalu jest włodawski Zespół Tańca Ludowego „POLESIE” pod kierownictwem Mirosława Megla, Anny Mróz i Zenona Puły.

Zaczyna się: 19-06-2017
Kończy się: 22-06-2017
Miejsce: Amfiteatr
Miasto: Włodawa

Dokładamy wszelkich starań, aby dane dotyczące terminu wydarzenia były poprawne jednak czasem zdarzają się pomyłki. Jeżeli zauważyłeś błędną datę proszę poinforuj nas o tym wypełniając ten formularz.


Przepraszamy, wystąpił problem przy pobieraniu daty wydarzenia.


MUSISZ TO ZOBACZYĆ:
Lasy Janowskie Lasy Janowskie – Park Krajobrazowy

Park Krajobrazowy Lasy Janowskie, to ogromny obszar leśny położony na granicy województwa lubelskiego z Kotliną Sandomierską. Dlatego też, jeżeli kiedykolwiek będziesz w okolicach Janowa Lubelskiego, koniecznie powinieneś zarezerwować dzień wolny, aby zobaczyć to piękne miejsce.

ZOBACZ
Zamknij
do góry