Wydarzenia na lubelszczyźnie odbywające się w Lipcu

LandArt to festiwal prezentujący sztukę w niestandardowym otoczeniu, z dala od dużych miast, galerii czy muzeów. Land Art Festiwal od 7 lat wędruje po miejscach, które są szczególnie cenne na mapie Lubelszczyzny, ale nie stanowią centrów gospodarczych czy kulturalnych. Od 2015 roku miejscem realizacji nowych przestrzeni artystycznych jest Podlaski Przełom Bugu.

„Inne brzmienia” to najbardziej pożądany atut w nowoczesnej muzyce oraz siła napędowa najwybitniejszych artystów, pchająca ich do kreowania tego co nowatorskie i niepowtarzalne. Zapytacie gdzie dziś, w zalewie najprzedziwniejszych dźwięków, można ich szukać? Odpowiedź jest prosta – w Lublinie! Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival umożliwia spotkanie z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na pograniczu różnych […]

W bieżącym – – roku odbędzie się kolejna Edycja Nadbużańskiego Rajdu Rowerowego. Jak zwykle, będzie można eksplorować piękne nadbużańskie tereny, przemierzając wschodnie drogi i bezdroża na rowerach. Rajd Nadbużański jest organizowany przez Krzyśka Bielaka ze Stowarzyszenia „Rowerowy Lublin”. Trasa przebiega nad Bugiem, uczestnicy pokonają dystans około 45 km. Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową […]

Rumiankowe kąpiele, ziołową herbatę i regionalne potrawy poleskie proponują organizatorzy nietypowej imprezy jaką jest Święto Krainy Rumianku.

Podczas Dni Kultury Tatarskiej w Studziance można było do woli strzelać z łuku tatarskiego, spróbować tatarskiej kuchni i porozmawiać z Tatarami, potomkami i sympatykami Tatarów.

Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem – międzynarodowy festiwal 'muzycznych i tanecznych kapel ludowych’. Odbywa się corocznie we Włodawie nad Bugiem od 20 lat.

Kazimiernikejszyn do rzeczywistość równoległa, wydarzenie bez spinki, które zafunduje Ci przygodę, daleko wykraczającą poza genialne koncerty.

Carnaval Sztukmistrzów zmienia Lublin w scenę, na której pojawią się kuglarze i artyści sztuki ludycznej z całego świata.