Jarmark Hetmański w Zamościu

Jarmark Hetmański w Zamościu

Jarmark Hetmański – impreza promocyjno-handlowa przypominająca mieszkańcom Zamościa o rocznicy nadania miastu Zamość praw miejskich.

Jarmarkowi towarzyszy Festiwal Produktu Lokalnego odbywający się w pierwszym dniu Jarmarku. W czasie Festiwalu odbywa się konkurs na potrawę regionalną, w którym udział biorą restauratorzy.

Atrakcją Jarmarku są Targi Sztuki Ludowej. Biorą w nich udział twórcy ludowi z całej Polski prezentując unikatowe wyroby ludowego rzemiosła. Organizujemy również pokazy ginących zawodów (np. tłoczenie oleju).

Jarmarkowi towarzyszą Targi Kolekcjonerskie z udziałem kolekcjonerów z całej Polski. Jarmark Hetmański ma część promocyjno-handlową. Przyjeżdżają do nas handlowcy i firmy z całego kraju by zaprezentować swoją ofertę i wyroby.

Na Rynku ustawiona jest scena, na której koncertują codziennie zespoły ludowe, kapele podwórkowe. Odbywają się zabawy dla dzieci, prezentują się kuglarze i szczudlarze, koncertuje kataryniarz. W godzinach wieczornych na scenie występują znane i lubiane zespoły zawodowe.

Zaczyna się: 06-04-2017
Kończy się: 06-04-2017
Miejsce: Dom Kultury
Miasto: Zamość

Dokładamy wszelkich starań, aby dane dotyczące terminu wydarzenia były poprawne jednak czasem zdarzają się pomyłki. Jeżeli zauważyłeś błędną datę proszę poinforuj nas o tym wypełniając ten formularz.


Przepraszamy, wystąpił problem przy pobieraniu daty wydarzenia.


MUSISZ TO ZOBACZYĆ:
Lasy Janowskie Lasy Janowskie – Park Krajobrazowy

Park Krajobrazowy Lasy Janowskie, to ogromny obszar leśny położony na granicy województwa lubelskiego z Kotliną Sandomierską. Dlatego też, jeżeli kiedykolwiek będziesz w okolicach Janowa Lubelskiego, koniecznie powinieneś zarezerwować dzień wolny, aby zobaczyć to piękne miejsce.

ZOBACZ
Zamknij
do góry