Wydarzenia na lubelszczyźnie odbywające się w Czerwcu

„Inne brzmienia” to najbardziej pożądany atut w nowoczesnej muzyce oraz siła napędowa najwybitniejszych artystów, pchająca ich do kreowania tego co nowatorskie i niepowtarzalne. Zapytacie gdzie dziś, w zalewie najprzedziwniejszych dźwięków, można ich szukać? Odpowiedź jest prosta – w Lublinie! Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival umożliwia spotkanie z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na pograniczu różnych […]

Zamojskie Lato Teatralne jest przedsięwzięciem kulturalnym, które ma aspiracje oddziaływania w kategoriach artystycznych, wychowawczych, społecznych, popularyzatorskich. Istotą ZLT jest prezentacja spektakli w wykonaniu teatrów profesjonalnych dla mieszkańców miasta, regionu i turystów. Programowi głównemu towarzyszą warsztaty dla młodzieży, konkursy, przeglądy, wystawy, spotkania z twórcami teatru, spektakle grup amatorskich. To utrwalone w świadomości mieszkańców zjawisko stanowi nieodłączny […]

Karnawał wenecki na Rynku Wielkim w Zamościu! Widowisko artystyczne Zamojska Arlekinada co roku zachwyca turystów i mieszkańców „Padwy północy”.

Niesamowite show na świdnickim niebie. Na drugi weekend czerwca zaplanowano Air Festival. W programie liczne atrakcje – między innymi pokazy zespołów akrobacyjnych, maszyny wojskowe, samoloty historyczne. Na wydarzenie zaproszono także najwyższe władze państwowe.

Most kultury to znajdujący się na ul. Zamojskiej most m. Mariana Lutosławskiego. Jak co roku odbędzie się tutaj szereg imprez skierowanych do wszystkich mieszkańców miasta. Poza różnymi warsztatami zobaczymysię m.in. koncerty, potańcówki, projekcje filmowe, pikniki rodzinne, spotkania, zajęcia i pokazy taneczne.

W czasie Nocy Kultury można bezpłatnie uczestniczyć w przygotowanych na tę noc spektaklach teatralnych, koncertach muzyki poważnej, rozrywkowej, gospel czy folku i szantów, wystawach, projekcjach filmów, happeningach ulicznych. Podczas trwania nocy kultury moża wejść do każdej instytucji kulturalnej w mieście, od muzeów czy bibliotek aż do podziemnych korytarzy czy szczytu wieży katedralnej. Noc Kultury to […]

Jarmark Hetmański – impreza promocyjno-handlowa przypominająca mieszkańcom Zamościa o rocznicy nadania miastu Zamość praw miejskich.

Ogólnopolski Festyn „W Krainie Pierogów” w Bychawie. Tradycja organizacji pierogowego święta w Bychawie narodziła się w 2000 roku. Taką formę przyjęły wówczas Dni Bychawy. Był to wtedy bardzo nowatorski pomysł na organizację dni miasta.