Jarmark Hetmański w Zamościu

Jarmark Hetmański – impreza promocyjno-handlowa przypominająca mieszkańcom Zamościa o rocznicy nadania miastu Zamość praw miejskich.

Jarmarkowi towarzyszy Festiwal Produktu Lokalnego odbywający się w pierwszym dniu Jarmarku. W czasie Festiwalu odbywa się konkurs na potrawę regionalną, w którym udział biorą restauratorzy.

Atrakcją Jarmarku są Targi Sztuki Ludowej. Biorą w nich udział twórcy ludowi z całej Polski prezentując unikatowe wyroby ludowego rzemiosła. Organizujemy również pokazy ginących zawodów (np. tłoczenie oleju).

Jarmarkowi towarzyszą Targi Kolekcjonerskie z udziałem kolekcjonerów z całej Polski. Jarmark Hetmański ma część promocyjno-handlową. Przyjeżdżają do nas handlowcy i firmy z całego kraju by zaprezentować swoją ofertę i wyroby.

Na Rynku ustawiona jest scena, na której koncertują codziennie zespoły ludowe, kapele podwórkowe. Odbywają się zabawy dla dzieci, prezentują się kuglarze i szczudlarze, koncertuje kataryniarz. W godzinach wieczornych na scenie występują znane i lubiane zespoły zawodowe.

Pobieram szczegółowe informacje wydarzenia z 2023 roku...
Pobieram...
Oceń ten wpis
Średnia ocena: 4,40, na podstawie 5 opinii.
Loading...
Udostępnij i polub!
Udostępnij!