Trasa rowerowa:
Krzczonów » Las Królewski » Olszanka » Chmiel

Krzczonowski Park Krajobrazowy - Fot 1

Informacje o trasie:

  • Długość trasy: 35 km
  • Rodzaj roweru: Rower górski
  • Stopień trudności: Łatwa

Mapa szlaku:

Trasa rowerowa przez Krzczonowski Park Krajobrazowy, na której zobaczymy wszystkie walory tego parku. Szlak nie jest długi (około 35 km), a wycieczkę zaczynamy i kończymy w Krzczonowie. Trasa prowadzi przez wszystkie rezerwaty będące w obrębie parku, zobaczymy kolejno rezerwaty: „Las Królewski”, „Olszanka” oraz „Chmiel”.

Trasę zaczynamy w centrum Krzcznonowa, miasteczko jest bardzo małe i nie da się tu zgubić – opuszczamy je od wschodu mijając lokalny kościółek. Po około 3 km trafimy do tabliczek informacyjnych pierwszego z rezerwatów – Rezerwatu przyrody „Las Królewski”. W tym miejscu wjeżdżamy do lasu, podążając oznaczonym szlakiem, który wzdłuż strumienia prowadzi nas do „śmierdzącego źródła”. Będąc w rezerwacie mamy do wyboru dwie opcje: przejechać dokładnie oznakowaną ścieżkę edukacyjną lub (tak jak my) wybrać własną, dłuższą trasę. W tej części lasu trudno będzie się zgubić, dlatego można eksplorować rezerwat używając do tego wielu leśnych dróg. Miejsce to opuszczamy docierając do drogi, którą tu dotarliśmy kierując się nią dalej – na północ.

Krzczonowski Park Krajobrazowy - Fot 1

Kierunek trasy zmieniamy dopiero we wsi Żuków, tutaj skręcamy na zachód w kierunku miejscowości Olszanka. Na północ od tego miejsca znajdują się dwa położone blisko siebie rezerwaty przyrody: „Olszanka” oraz „Chmiel”. Do pierwszego z nich proponujemy wjechać zaraz na początku lasu, po jego opuszczeniu skieruj się w stronę głównej drogi biegnącej przez las kilkaset metrów na północ znajduje się drugi rezerwat, który też warto zobaczyć.

Krzczonowski Park Krajobrazowy - Fot 2

Po opuszczeniu rezerwatów i lasu mamy dwie opcje powrotu. Pierwszą z nich jest powrót skrajem lasu Piotrowskiego lokalnymi drogami utwardzonymi, którymi dojedziemy do Krzcznonowa. Druga opcja to powrót asfaltem (ta wersja jest ma mapie) – ta z pozoru mało atrakcyjna droga pokaże na piękno okolicznych krajobrazów zwłaszcza jeżeli w miarę czasu uda się zaliczyć dwa punkty widokowe, które są po drodze: „Dużą Górę” oraz „Boży Dar”.

Droga powrotna do Krzczonowa

Oceń ten wpis
Średnia ocena: 4,40, na podstawie 5 opinii.
Loading...
Udostępnij i polub!
Udostępnij!