Trasa rowerowa: Krzczonów i jego rezerwaty
Czas czytania: 2-3 min.

Trasa rowerowa: Krzczonów i jego rezerwaty

Krzczonowski Park Krajobrazowy - Fot 1

Trasa rowerowa przez Krzczonowski Park Krajobrazowy, na której zobaczymy wszystkie walory tego parku. Szlak nie jest długi (około 35 km), a wycieczkę zaczynamy i kończymy w Krzczonowie. Trasa prowadzi przez wszystkie rezerwaty będące w obrębie parku, zobaczymy kolejno rezerwaty: „Las Królewski”, „Olszanka” oraz „Chmiel”.

Mapa trasy

Opis trasy

Trasę zaczynamy w centrum Krzcznonowa, miasteczko jest bardzo małe i nie da się tu zgubić – opuszczamy je od wschodu mijając lokalny kościółek. Po około 3 km trafimy do tabliczek informacyjnych pierwszego z rezerwatów – Rezerwatu przyrody „Las Królewski”. W tym miejscu wjeżdżamy do lasu, podążając oznaczonym szlakiem, który wzdłuż strumienia prowadzi nas do „śmierdzącego źródła”. Będąc w rezerwacie mamy do wyboru dwie opcje: przejechać dokładnie oznakowaną ścieżkę edukacyjną lub (tak jak my) wybrać własną, dłuższą trasę. W tej części lasu trudno będzie się zgubić, dlatego można eksplorować rezerwat używając do tego wielu leśnych dróg. Miejsce to opuszczamy docierając do drogi, którą tu dotarliśmy kierując się nią dalej – na północ.
Krzczonowski Park Krajobrazowy - Fot 1
Kierunek trasy zmieniamy dopiero we wsi Żuków, tutaj skręcamy na zachód w kierunku miejscowości Olszanka. Na północ od tego miejsca znajdują się dwa położone blisko siebie rezerwaty przyrody: „Olszanka” oraz „Chmiel”. Do pierwszego z nich proponujemy wjechać zaraz na początku lasu, po jego opuszczeniu skieruj się w stronę głównej drogi biegnącej przez las kilkaset metrów na północ znajduje się drugi rezerwat, który też warto zobaczyć.
Krzczonowski Park Krajobrazowy - Fot 2
Po opuszczeniu rezerwatów i lasu mamy dwie opcje powrotu. Pierwszą z nich jest powrót skrajem lasu Piotrowskiego lokalnymi drogami utwardzonymi, którymi dojedziemy do Krzcznonowa. Druga opcja to powrót asfaltem (ta wersja jest ma mapie) – ta z pozoru mało atrakcyjna droga pokaże na piękno okolicznych krajobrazów zwłaszcza jeżeli w miarę czasu uda się zaliczyć dwa punkty widokowe, które są po drodze: „Dużą Górę” oraz „Boży Dar”.
Droga powrotna do Krzczonowa

Znasz miejsca na Lubelszczyźnie, które warto pokazać? Możesz je opublikować na naszej stronie przechodząc TUTAJ.
Dodaj komentarz:
MUSISZ TO ZOBACZYĆ:
Zwierzyniec Kościół na wodzie Zwierzyniec – atrakcje turystyczne

Zwierzyniec to miejsce słynące z rekordowej ilości pomników, tablic oraz figur religijno-historycznych. Niewątpliwym atutem tego miejsca jest przepiękna, niezmieniona przez człowieka przyroda – przylegająca do terenów gminy Puszcza Solska oraz Lasy roztoczańskie gwarantują unikalny mikroklimat w całej okolicy…

ZOBACZ
Zamknij
do góry