Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

Jak co roku w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Rynek i okolica zapełni się licznymi muzykami i kapelami, będą śpiewy, tańce i wspaniała ludowa zabawa.

Już po raz pięćdziesiąty w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych. Jest to najważniejszy festiwal ludowy w Polsce, którego głównym celem jest popularyzacja, ochrona i dokumentacja autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego.

Na scenie dominuje archaiczny, gwarowy śpiew, ale nie brak też, zazwyczaj skocznej, tanecznej muzyki – piszą organizatorzy. – Najbardziej cieszy duża ilość wykonawców w konkursie Duży-Mały, gdzie uznani mistrzowie wszystkich kategorii prezentują swoich uczniów, począwszy od kilkuletnich dzieci. Jest więc nadzieja na kolejne jubileusze w Kazimierzu!

W konkursie biorą udział kapele ludowe, których skład i repertuar jest zgodny z tradycjami danego regionu, instrumentaliści soliści grający na tradycyjnych instrumentach, śpiewacy – soliści oraz zespoły śpiewacze.

Zaczyna się: 24-06-2017
Kończy się: 27-06-2017
Miejsce: Rynek
Miasto: Kazimierz Dolny

Dokładamy wszelkich starań, aby dane dotyczące terminu wydarzenia były poprawne jednak czasem zdarzają się pomyłki. Jeżeli zauważyłeś błędną datę proszę poinforuj nas o tym wypełniając ten formularz.


Przepraszamy, wystąpił problem przy pobieraniu daty wydarzenia.


MUSISZ TO ZOBACZYĆ:
Magiczne Roztocze Poznaj Roztocze i jego atrakcje

Niezwykły klimat, miasteczka o ciekawej historii i cennych zabytkach, piękne krajobrazy oraz cisza i spokój to wszystko składa się na wyjątkowość tego miejsca. Masz wolny weekend, a pogoda za oknem zachęca do spędzenia czasu na świeżym powietrzu? Zabierz rodzinę, przyjaciół i odkryj Roztocze!

ZOBACZ
Zamknij
do góry