Jarmark Jagiellloński

Jarmark Jagiellloński

jarmark jagiellonski

Jarmark Jagielloński jest połączeniem tradycji historycznych Jarmarków ze współczesną wymianą kulturalną i gospodarczą. Dzięki Jarmarkowi chcemy zbliżyć do siebie miasta regionu lubelskiego oraz Lublin, Lwów, Łuck i Brześć tak, aby wspólnie poszukiwać dziedzictwa Wschodu i Zachodu, na wspólnej historii budując ideę zjednoczonej Europy.

Przyjął formę kilkudniowych prezentacji wyrobów rękodzielniczych i rzemieślniczych oraz wydarzeń kulturalnych i artystycznych, firm komercyjnych prowadzących działalność w regionie transgranicznym, NGO działających na rzecz rozwoju transgranicznego oraz oferty turystycznej regionu. W części handlowo-wystawienniczej Jarmarku co roku bierze udział blisko 300 wystawców, m.in. z Polski, Ukrainy, Białorusi, Litwy.

Jarmark to wydarzenie nie tylko kupieckie, ale też płaszczyzna spotkania kultur. Zapraszamy artystów m.in. z Ukrainy i Białorusi, kultywujących tradycję dawnych jarmarków, którzy zajmują się sztuką ludową i tradycyjną (muzyka, teatr, plastyka itp.) oraz artystów ulicy. Chcemy, by Jarmark Jagielloński w Lublinie stał się swoistą manifestacją odmienności, wywodzącej się ze wspólnej historii, prezentacją artystów i ludzi kultury, odnoszących się do różnych dziedzin sztuki oraz wszelkich form ekspresji artystycznej i twórczej.

Jarmark Jagielloński w Lublinie stał się jedną z najważniejszych kulturalnych atrakcji turystycznych Lublina i Lubelszczyzny, przyciągającą co roku kilkaset tysięcy turystów. Dodatkowo pretendujemy do tego, aby być centrum regionalnej i transgranicznej wymiany kulturalnej, turystycznej i gospodarczej.

Zaczyna się: 12-08-2017
Kończy się: 15-08-2017
Miejsce: Stare Miasto
Miasto: Lublin

Dokładamy wszelkich starań, aby dane dotyczące terminu wydarzenia były poprawne jednak czasem zdarzają się pomyłki. Jeżeli zauważyłeś błędną datę proszę poinforuj nas o tym wypełniając ten formularz.


MUSISZ TO ZOBACZYĆ:
Poleski Park Narodowy Poleski Park Narodowy

Poleski Park Narodowy to jedno z najbardziej spokojnych i urokliwych miejsc leżących w dorzeczach Wieprza i Bugu. Jeżeli chcesz spędzić czas w pięknym, pełnym odprężającej zieleni i ciekawym miejscu, to z całą pewnością musisz zobaczyć co kryje to miejsce.

ZOBACZ
Zamknij
do góry