Wydarzenia na lubelszczyźnie odbywające się w Lipcu


Nadbużański Rajd Rowerowy

Nadbużański Rajd Rowerowy

W bieżącym – – roku odbędzie się kolejna Edycja Nadbużańskiego Rajdu Rowerowego. Jak zwykle, będzie można eksplorować piękne nadbużańskie tereny, przemierzając wschodnie drogi i bezdroża na rowerach. Rajd Nadbużański jest organizowany przez Krzyśka Bielaka ze Stowarzyszenia ...


Święto Krainy Rumianku w Hołownie

Święto Krainy Rumianku w Hołownie

Rumiankowe kąpiele, ziołową herbatę i regionalne potrawy poleskie proponują organizatorzy nietypowej imprezy jaką jest Święto Krainy Rumianku.


Dni Kultury tatarskiej w Studziance

Dni Kultury tatarskiej w Studziance

Podczas Dni Kultury Tatarskiej w Studziance można było do woli strzelać z łuku tatarskiego, spróbować tatarskiej kuchni i porozmawiać z Tatarami, potomkami i sympatykami Tatarów.


Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem

Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem

Międzynarodowe Poleskie Lato z Folklorem - międzynarodowy festiwal 'muzycznych i tanecznych kapel ludowych'. Odbywa się corocznie we Włodawie nad Bugiem od 20 lat.


Kazimiernikejszyn

Kazimiernikejszyn

Kazimiernikejszyn do rzeczywistość równoległa, wydarzenie bez spinki, które zafunduje Ci przygodę, daleko wykraczającą poza genialne koncerty.


Karnawał Sztukmistrzów w Lublinie

Carnaval Sztukmistrzów w Lublinie

Carnaval Sztukmistrzów zmienia Lublin w scenę, na której pojawią się kuglarze i artyści sztuki ludycznej z całego świata.


festiwal Dwa Brzegi

Festiwal Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi”

Dwa Brzegi to bardzo ciekawe wydarzenie kulturalne prezentujące filmy polskie i zagraniczne: premiery, ważne filmy roku minionego i obrazy, które miały kluczowe znaczenie dla rozwoju światowej kinematografii, jak również spektakle teatralne, wystawy, koncerty i wydarzenia innych dziedzin.


Kowale w Wojciechowie

Kowale w Wojciechowie

Ogólnopolskie Spotkania Kowali to impreza cykliczna organizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Wojciechowie oraz Stowarzyszenie Kowali Polskich. Event, podczas którego spotykają się najlepsi kowale z Polski jak i z zagranicy.


do góry