Miło nam poinformować że w dniach 13 – 20 sierpnia 2016 r. odbędzie się 65 Centralny Zlot Turystów Kolarzy PTTK Roztocze 2016. Zlot ma na celu poznanie piękna natury Roztocza jego historii i teraźniejszości a także promocje całego regionu Roztocza i Zamojszczyzny.
Na zlocie poznamy wiele lokalnych tras rowerowych prowadzących przez Roztocze, będziemy też podążać odcinkami wschodniego szlaku rowerowego – Green Velo. Nie zabraknie także elementów integracji.
Spis treści (kliknij by przejść)
Program 65 Centralnego Zlotu Turystów Kolarzy PTTK – Roztocze 2016
Miejsce bazy i biura Zlotu:
ECONOMY CLASS KRASNOBRÓD ELBEST
Centrum Szkolenia i Rekreacji
ul. Kościuszki 73, 22-440 Krasnobród
13 sierpnia (sobota)
- Od godz. 10-tej przyjmowanie uczestników w miejscu bazy, zakwaterowanie w obiektach na terenie Krasnobrodu, pola namiotowe będą zlokalizowane przy Centrum Szkolenia i na ul. Wczasowej
- od godz. 16-tej uroczyste rozpoczęcie zlotu, ognisko zapoznawcze.
- Godzina obiadokolacji zostanie ustalona i podana w informacjach zlotowych.
14 sierpnia (niedziela)
- Śniadanie o godz. 7.30, następnie wyjazd uczestników grupami proponowanymi trasami do Zamościa.
- Przyjazd do Zamościa najpóźniej do godz. 11.15 do Zamojskiego Centrum Informacji Turystycznej i Histo- rycznej w Zamościu – Oddział ul. Łukasińskiego 2E – Luneta na Plantach (wjazd od ul. Peowiaków 80 b), zabezpieczenie i pozostawienie rowerów pod opieką kadry, spotkanie z przewodnikami zamojskimi PTTK, przejście na Rynek Wielki.
- O godz. 12-tej wysłuchanie hejnału zamojskiego granego z wieży ratusza, powitanie uczestników Zlotu.
- Do godz. ok. 15.30 zwiedzanie starówki zamojskiej i murów obronnych w grupach.
- Wyjazd z Zamościa do Krasnobrodu do godz. 17-tej.
- Obiadokolacja w godz. 18.30- 19.30
- O godz. 19.30 omówienie tras na poniedziałek i uwagi techniczne.
15 sierpnia (poniedziałek)
- Śniadanie od godz. 7.30
- Od godz. 8.30 wyjazdy na trasy zlotowe
- obiadokolacja w godz. 18.30 -19.30
- o godz. 19.30 omówienie tras na wtorek i uwagi techniczne, ognisko zlotowe
- Wycieczka autokarowa trasą nadbużańską: Krasnobród – Komarów -Tyszowce – Turkowice – Kryłów – Hrubieszów – Grabowiec – Łabunie – Krasnobród (wyżywienie we własnym zakresie przerwa na obiad w Hrubieszowie) – Koszt 30 zł odjazd autokaru o godz. 8.30.
16 sierpnia (wtorek)
- Śniadanie od godz. 7.30
- od godz. 8.30 wyjazdy na trasy zlotowe
- obiadokolacja w godz. 18.30 – 19.30
- o godz. 19.30 omówienie tras na środę i uwagi techniczne,
Program dla zainteresowanych: wycieczka autokarowa do Lwowa zwiedzanie z przewodnikiem lwowskim. Ilość miejsc ograniczona (do 50 osób)
Wyjazd o godz. 5.30, powrót w godzinach wieczornych (w cenę wycieczki wliczony obiad we Lwowie) koszt 150 zł. Osoby wyjeżdżające na wycieczkę nie zamawiają obiadokolacji, na śniadanie suchy prowiant)
17 sierpnia (środa)
- Śniadanie od godz. 7.30
- od godz. 8.30 wyjazdy na trasy zlotowe
- obiadokolacja w godz. 18.30 – 19.30
- o godz. 19.30 omówienie tras na czwartek i uwagi techniczne, ognisko zlotowe z konkursem
18 sierpnia (czwartek)
- Śniadanie od godz. 7.30
- od godz. 8.30 wyjazdy na trasy zlotowe
- obiadokolacja w godz. 18.30-19.30
- o godz. 19.30 omówienie tras na piątek i uwagi techniczne, ognisko zlotowe
Program dla zainteresowanych: wycieczka autokarowa po Roztoczu Wschodnim (Ukraina)
Rawa Ruska – Żółkiew – Glińsko – Krechów (klasztor bazyliański, przejście do skały Tymosza i cudownego źródełka z odmładzającą wodą na terenie Jaworowskiego Parku Narodowego. Wyjazd o godz. 5.30, powrót w godzinach wieczornych (w cenę wycieczki wliczony obiad w Żółkwi). Ilość miejsc ograniczona (do 50 osób). Koszt 130 zł. Osoby wyjeżdżające na wycieczkę nie zamawiają obiadokolacji, na śniadanie suchy prowiant).
19 sierpnia (piątek)
- Śniadanie od godz.7.30
- od godz. 8.30 wyjazdy na trasy zlotowe
- obiadokolacja w godz. 18.30 – 19.30
- po godz. 19.30 pożegnalne ognisko zlotowe z konkursem krajoznawczym i oficjalne zakończenie Zlotu
20 sierpnia (sobota)
Program dla zainteresowanych
- Śniadanie od 7.30
- od godz. 8.30 zwiedzanie zabytków Krasnobrodu spacery piesze z przewodnikami (Sanktuarium, kaplica św. Rocha, punkt widokowy).
- W czasie trwania Zlotu każdego dnia o ustalonych godzinach po ciekawych miejscach jak sanktuaria, rezerwaty, Roztoczański Park Narodowy będą oprowadzać przewodnicy zamojscy PTTK.
TRASY ZLOTOWE – przejazdy rowerem
Trasa 1 dla wszystkich uczestników w dniu 14.08.2016 r.
Krasnobród – Grabnik Dolny – Grabnik Górny – Suchowola cmentarz – Suchowola – Feliksówka – Kasjerówka – Kapliczka św. Romana – Lipsko kościół – Lipsko – Lipsko skrzyż.- Skokówka – Zamość – 28 km (wjazd pod górę 13 km, zjazd w dół 15 km)
Trasa powrotna
Zamość – Mokre – Wychody – Skaraszów – Wólka Wieprzecka – Kosobudy – Obrocz – Guciów – Bondyrze – Hutki – Krasnobród – 39 km (wjazd pod górę 21,5 km, zjazd w dół 17,5 km)
Trasa 2
Krasnobród – Majdan Wielki – Hutków – Suchowola – Boża Wola – Namule – Polanówka – Huta Komarowska – Komarów – Komarów Górny – Siemierz – Wożuczyn – Źwiartówek – Źwiartów -Dzierążnia – Dąbrowa – Krynice – Zadnoga – Romanówka – Zaboreczno – Klocówka – Dominikanówka – Krasnobród – 84 km (wjazd po górę 41 km, zjazd w dół 43 km)
Trasa 3
Krasnobród – Szur – Łuszczacz – Róża – Ciotusza Nowa – Kunki – Zawadki – Łosiniec – Wólka Łosiniecka – Maziły – Podlesina – Lipsko – Narol – Narol Wieś – Paary – Huta Szumy – Rebizanty – Szumy na Tanwi -Susiec – Borowe Młyny – Błudek – Oseredek – Majdan Sopocki – Ciotusza Stara – Kol. Husiny – Wólka Husińska – Krasnobród – 89 km (wjazd po górę 44 km, zjazd w dół 45 km)
Trasa 4
Krasnobród – Rezerwat Św. Roch – Las Kobylanka – Malewszczyzna – Stara Huta – Kruglik – Zwierzyniec – Szczebrzeszyn (szlakiem Green Velo) – Kawęczynek – Topólcza – Bagno – Zwierzyniec – Florianka – Górecko Nowe – Górecko Stare – Majdan Kasztelański – Szopowe – Górniki – Stanisławów – Wólka Husińska – Krasnobród – 86 km (wjazd pod górę 44 km, zjazd w dół 42 km)
Trasa 5
Krasnobród – Hutki – Do drogi woj.849 – Malewszczyzna – Józefów Roztoczański – Borowina – Brzeziny – Górecko Kościelne – Tarnowola – Józefów – Fryszarka – Bykowa Droga – rez. Czartowe Pole – Nowiny – Hamernia – Siedliska – Długi Kąt – Wólka Husińska – Krasnobród – 66 km (wjazd pod górę 33 km, zjazd w dół 33 km)
Trasa 6
Krasnobród – Grabnik Dolny – Grabnik Górny – źródełko – Suchowola Ulica – (odc. trudny) – Potoczek – Adamów Dwór – Lasy Komisarskie – Szewnia Dolna – Pomnik powstania zamojskiego – Wojda – Bliżów – Gościniec Krasnobrodzki – Bondyrze Młyn – Bondyrze- Guciów – Lasowce (odc. trudny) – Stara Huta – Stara Huta – Senderki – droga woj. 849 – Górniki Stare – Górniki – Stanisławów – Wólka Husińska – Krasnobród – 53 km (wjazd pod górę 26 km, zjazd w dół 27 km)
Trasy specjalne dla wytrwałych
Trasa A
Krasnobród – Szur – Łuszczacz – Pasieki – Siwa Dolina pod Tomaszowem Lubelskim – Rabinówka – Podlesina – Chyże – Bełżec – Szalenik – Lubycza Królewska – Kniazie – wzg. Krągły Goraj – Wzg. Długi Goraj – trakt pątniczy- Huta Lubycka (odcinek trudny) – Wola Wielka – Dębiny – Jędrzejówka – Narol – Młynki – Korkosze – Susiec – Grabowica – Majdan Sopocki – Kol. Husiny – Wólka Husińska – Krasnobród – 102 km (wjazd pod górę 48,5 km, zjazd w dół 53,5 km)
Trasa B
Krasnobród – Hutki – Zwierzyniec (szlakiem rowerowym Roztoczańskim) – szlakiem rowerowym centralnym przez Bagno – Topólczę – Kawęczyn do Szczebrzeszyna – szlakiem centralnym rowerowym do Radecznicy (Szczebrzeszyn – Dzielce odc. bardzo trudny) – Sanktuarium św. Antoniego w Radecznicy – Zaburze – Gorajec Stara Wieś – Gorajec Zagroble – Czarnystok – Trzęsiny – Lipowiec – Panasówka – Górecko Stare – Majdan Kasztelański – Szopowe – Górniki – Stanisławów – Krasnobród
– 102 km (wjazd pod górę 52 km, zjazd w dół 50 km).
Szczegółowe informacje dot. zapisu można znaleźć na stronie PTTK Zamość www.zamosc.pttk.pl