Czas czytania: 1-2 min.

Pszczela Wola

Pszczela Wola

Pszczela Wola to wspaniałe miejsce o bardzo ciekawej historii i tradycji. Miejscowość jest położona w gminie Strzyżewice, w niedalekiej odległości od Lublina, dlatego też, jeżeli planujesz zwiedzanie Lublina, warto również odwiedzić tę malowniczą wioskę.

Technikum pszczelarskie

Miejscowość słynie z pięknego budynku jedynego w Polsce Technikum Pszczelarskiego, które zostało utworzone w 1944 roku. W Pszczelej Woli znajduje się również główna siedziba Stowarzyszenia Dyrektorów Szkół Rolniczych.

Liczne tereny zielone oraz łagodna, falista rzeźba terenu sprawiają, że jest to idealne miejsce dla każdego, kto ceni sobie aktywny wypoczynek na łonie natury. Łąki i lasy są nieodzownym elementem pejzażu, podobnie jak ule z których słynie cała miejscowość. Okoliczne pola i łąki nie są jedyną zalet i powodem dla którego warto się tutaj wybrać. W Pszczelej Woli znajduje się dawny kurhan, który położony jest tuż przy prastarej dolinie Bystrzycy – powstały w końcu XVII wieku jest pomnikiem ofiar epidemii oraz bitew.

Do innych zabytków należy również zespół parkowo-pałacowy wybudowany przez Franciszka Rohlanda, generała Wojsk Polskich Królestwa Kongresowego, to tu obecnie mieści się Technikum Pszczelarskie. Otaczająca pałac aleja lipowa nosi nazwę „Alei Rohlandów” i została uznana za pomnik przyrody. Warto tu przyjechać by zwiedzić zabytkowe miejsca oraz podziwiać malownicze krajobrazy.

Znasz miejsca na Lubelszczyźnie, które warto pokazać? Możesz je opublikować na naszej stronie przechodząc TUTAJ.
Dodaj komentarz:
MUSISZ TO ZOBACZYĆ:
Poleski Park Narodowy Poleski Park Narodowy

Poleski Park Narodowy to jedno z najbardziej spokojnych i urokliwych miejsc leżących w dorzeczach Wieprza i Bugu. Jeżeli chcesz spędzić czas w pięknym, pełnym odprężającej zieleni i ciekawym miejscu, to z całą pewnością musisz zobaczyć co kryje to miejsce.

ZOBACZ
Zamknij
do góry