Podlaski przełom Bugu
Czas czytania: 2-3 min.

Podlaski przełom Bugu

Podlaski Przelom Bugu

Podlaski Przełom Bugu to wyjątkowo malownicze miejsce, które zostało objęte ochroną już w 1994 roku. Jeżeli jesteś zainteresowany spędzeniem spokojnego urlopu w miejscu, które na każdym miejscu zaskakuje swoją różnorodnością, to Podlaski Przełom Bugu jest idealnym wyborem.

Centrum Parku stanowi dolina rzeki Bug, która dzięki swojej nieregularności stanowi doskonałe miejsce do rozwoju różnorodnej flory i fauny. Dzięki braku ingerencji człowieka można tu spotkać wiele gatunków zwierząt oraz roślin, które zostały uznane za zagrożone całkowitym wyginięciem, np.: orlik krzykliwy, trzmielojad, bocian czarny, oraz orlik pospolity, lilia złotogłów i tojad smukły.
Charakterystycznym elementem parku są liczne nadrzeczne skarpy, dzięki którym można spotkać brzegówki i zimorodki. Dodatkowo, na licznych piaszczystych plażach gniazdują siweczki, rybitwy rzeczne i mewy. Dzięki licznym podmokłym terenom występującym na terenie Parku raz starorzeczom najliczniej występującymi ssakami są bobry i wydry, dużo rzadziej można spotkać na przykład wilka. Jednakże, Podlaski Przełom Bugu słynie z występowania jednego z najbardziej zagrożonych gatunków – żółwia błotnego.

Stadnina koni w Janowie Podlaskim

Dzięki dużej powierzchni Park obejmuje również tereny Janowa Podlaskiego. Jest to słynne miejsce nierozerwalnie związane z najlepszą Stadniną Koni Arabskich. Co roku, organizowane są tam aukcje, które przyciągają zainteresowanie kupców z całego świata. Całość architektury stadniny jest udostępniona dla zwiedzających, dlatego też warto się wybrać i zobaczyć, jak wygląda zarówno jej zabytkowa część, jak również współczesna.

Teren Parku jest niesamowity i na każdym kroku potrafi zaskakiwać swym pięknem i różnorodnością. Dla każdego miłośnika, jak również amatora przyrody i aktywnego wypoczynku, znajdzie się tutaj coś ciekawego. Nadburzańskie szlaki są dostosowane do wycieczek rowerowych i pieszych, a bliskość miejscowości takich jak Janów Podlaski, gwarantuje spokojne miejsca noclegowe i dodatkowe atrakcje do zwiedzania.

Znasz miejsca na Lubelszczyźnie, które warto pokazać? Możesz je opublikować na naszej stronie przechodząc TUTAJ.
Dodaj komentarz:
MUSISZ TO ZOBACZYĆ:
Nałęczów - Boleslaw Prus Atrakcje Nałęczowa – Uzdrowiskowego miasteczka

Nałęczów to znane w całej Polsce uzdrowisko odwiedzane corocznie przez tysiące turystów, Zobacz propozycje miejsc, które trzeba zobaczyć będąc w tym niesamowitym miejscu!

ZOBACZ
Zamknij
do góry