Hołowno – Rumiankowa Wioska
Czas czytania: 2-3 min.

Hołowno – Rumiankowa Wioska

Holowno - Kraina Rumianku

Jeżeli jesteś miłośnikiem spędzania czasu na łonie natury i dodatkowo uważasz, że poznawanie zalet ziołolecznictwa lub pieczenie prawdziwego, staropolskiego chleba, to ciekawa rozrywka – koniecznie musisz odwiedzić malowniczą wieś Hołowno. Ta niewielka wieś leży tuż nad rzeką Zielawa w województwie lubelskim.

Kraina Rumianku

Jeżeli nazwa Hołowno niewiele Ci mówi, to warto pamiętać, że ta przepiękna wioska od 2008 roku określana jest mianem Krainy Rumianku lub po prostu Rumiankową Wioską. Wszystko dzięki wspaniałemu rumiankowi i festynowi, który jest tam organizowany.
Holowno - chata pod stzecha

Ośrodek Edukacji Regionalnej, który stanowi centrum całej miejscowości, organizuje liczne imprezy i warsztaty, które sprawiają, że każda wycieczka jest ciekawa i pouczająca. Można między innymi nauczyć się piec chleb, zażyć kojącej, rumiankowej kąpieli, ulepić gliniany garnek lub własnoręcznie utkać płótno. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że Stowarzyszenie Aktywizacji Polesia Lubelskiego prowadzi warsztaty, które mają na celu zachowanie ginących zawodów, takich jak krycie dachów strzechą lub tkactwa i haftowania.
Holowno -altana

Dla każdego, kto uwielbia sport i wycieczki rowerowe, zostały przygotowane specjalne ścieżki rowerowe prowadzące przez najciekawsze zakątki w okolicy. Najdłuższa trasa rowerowa liczy 85 kilometrów i prowadzi przez przepiękny rezerwat „Warzewo”. Jest to miejsce, które upodobały sobie bobry – można podziwiać tam liczne żeremia, bardzo łatwo można również dostrzec naszego bociana białego. Okoliczne lasy są wspaniałym miejscem dla grzybiarzy, a jeżeli pasjonuje Cię wędkarstwo, to znajdziesz tu trzy duże, zarybione zbiorniki wodne.
Holowno SPA

Każdy, kto lubi poznawać staropolskie zwyczaje i zajęcia, jak również kocha przyrodę, powinien odwiedzić Hołowno. Będzie to na pewno niezapomniana, pełna wrażeń wycieczka, która sprawi, że będziesz chciał tam wrócić i na nowo odkrywać historię i okolicę.

Znasz miejsca na Lubelszczyźnie, które warto pokazać? Możesz je opublikować na naszej stronie przechodząc TUTAJ.
Dodaj komentarz:
MUSISZ TO ZOBACZYĆ:
Zamość - Budynek Ratusza Zamość – atrakcje turystyczne

Zamość – Perła renesansu. Nazywany tak nie bez powodu, wszystko dzięki pamiętającym tamte czasy zabytki architektoniczne. Zobacz co warto zwiedzić w tym wspaniałym mieście!

ZOBACZ
Zamknij
do góry